97/07/26

یک سوپراسپرت ممتاز، محصول همکاری مک‌لارن و ب‌ام‌و

یک سوپراسپرت ممتاز، محصول همکاری مک‌لارن و ب‌ام‌و
1394/07/1 10 1652

یک سوپراسپرت ممتاز، محصول همکاری مک‌لارن و ب‌ام‌و

به گزارش کاروال به نقل از پدال ،  

بعد از پروژه بسیار موفق همکاری دو شرکا آلمانی ب‌ام‌و و مک لارن که منجر به تولید خودروی بی نظیر مک لارن F1 شد، اکنون دوباره این شرکت‌ها برای تولید یک سوپراسپرت ممتاز با هم همکاری می کنند.

 

 

BMW M1 Concept

مک لارن پیش از این در پروژه SLR با مرسدس شریک شده بود اما این بار با ب‌ام‌و به دنبال طراحی خودرویی فراتر از خودروهای مارک M باواریا است که تبدیل به گل سرسبد ب‌ام‌و و پرچم‌دار محصولات آن شود.
این نخستین خودروی سوپراسپرت ب‌ام‌و خواهد بود. مطمئناً M1 یک خودروی موتوروسط سریع بود اما حتی با استانداردهای زمان خود، یک سوپراسپرت تلقی نمی‌شد.

1981 BMW M1 Polaris Silver

 

طبق گزارش مجله CAR آلمانی‌ها در حال مذاکره با مک لارن برای توسعه این پروژه منحصر به فرد هستند. برنامه‌ریزی‌ها برای معرفی این خودرو در دو سال آینده خواهد بود اما ورود آن به نمایندگی‌ها در سال 2019 اتفاق خواهد افتاد.

McLaren F1

 

طبق گزارش‌های این مجله، بدنه این خودرو از جنس فیبر کربنی خواهد بود که اکنون ب‌ام‌و تبحر خاصی در ساخت آن پیدا کرده است. پیشرانه آن نیز ممکن است یک موتور 8 سیلندر خورجینی 4.0 لیتری باشد که از 4 توربوشارژر شامل دو توربوشارژر الکتریکی و دو توربین مکانیکی بهره می‌گیرد. بیشینه قدرت آن نیز فراتر از 750 اسب بخار پیش‌بینی می‌شود.

BMW 3.0 CSL Hommage

 

این خودرو از سبک متمایزی در طراحی سود خواهد برد که شامل معماری مک لارن و طراحی ب‌ام‌و می‌شود. با این وجود فعلاً همه چیز در حد شنیده‌هاست و باید دید محصول نهایی به چه صورتی شکل می‌گیرد. این در حالی است که مرسدس نیز نقشه‌هایی برای معرفی یک سوپر اسپرت یا هایپر کار تا اواخر این دهه دارد.

BMW 3.0 CSL Hommage R Concept

منبع : پدال