97/07/27

سنگاپور و کاهش رشد خودرو

سنگاپور و کاهش رشد خودرو
1396/08/12 49 667

سنگاپور و کاهش رشد خودرو

کشور سنگاپور نه تنها یکی از گران‌ترین مکان‌های روی کره زمین از نظر هزینه‌های زندگی بوده بلکه به خاطر قیمت‌های بسیار بالای خودروها نیز شناخته شده است.
هم‌اکنون به نظر می‌رسد که خرید یک خودرو در سنگاپور حتی سخت‌تر نیز خواهد شد. برنامه جدید سنگاپوری‌ها از سال فوریه سال 2018 آغاز می‌شود.

                                                                                                              اداره حمل‌ونقل LTA در حال برنامه‌ریزی برای متوقف ساختن نرخ رشد تعداد خودروها و موتورسیکلت‌ها از 0.25 درصد فعلی به صفر درصد می‌باشد.

                                                                                                                 یک دلیل واضح برای چنین تصمیمی کمبود زمین در پایتخت بوده و قبلاً نیز میلیاردها دلار برای توسعه حمل‌ونقل عمومی صرف شده است. سنگاپور همچنین یکی از متراکم‌ترین کشورهای دنیا بوده و حدود 7987 نفر در هر کیلومترمربع ساکن هستند. تنها موناکو و ماکائو با نسبت 15254 و 20848 نفر در هر کیلومترمربع بالاتر از این کشور قرار می‌گیرند.

                                                                                                              سال پیش حداقل 600 هزار دستگاه خودروی شخصی و اجاره‌ای در خیابان‌های سنگاپور تردد کرده‌اند که شامل خودروهای سرویس‌هایی نظیر اوبر نیز بوده و چنین سرویس‌ها در این کشور با محبوبیت فزاینده‌ای روبرو شده‌اند.

                           هم‌اکنون اگر بخواهید حتی یک شاسی‌بلند کوچک در سنگاپور بخرید باید در ابتدا تأییدیه‌ای ویژه از دولت بخرید که می‌تواند تا 37 هزار دلار نیز برسد. تأییدیه‌ی خرید یک شاسی‌بلند در سنگاپور حتی به 74 هزار دلار نیز می‌رسد!