97/07/28

استاندارد های 85 گانه جدید خودرو

استاندارد های 85 گانه جدید خودرو
1396/08/11 49 729

استاندارد های 85 گانه جدید خودرو

سازمان ملی استاندارد ایران اخیراً استانداردهای 85 گانه جدید خود برای خودروهای تولیدی را اعلام کرد. این سازمان اعلام کرده از ابتدای دی ماه سال جاری باید 61 مورد استاندارد خودرویی اجرا شود و بعد از آن نیز تا تیرماه سال 97 دو استاندارد دیگر به موارد قبلی اضافه شده و نهایتاً با اضافه شدن استانداردهای جدید دیگر، تعداد کل استانداردها در دی ماه سال آینده به 85 مورد می‌رسد.

                      اگر محصولات تولیدی خودروسازها نتوانند تا دی ماه سال جاری همان 61 استاندارد تعیین شده را رعایت کنند تولید خودروی موردنظر متوقف خواهد شد. در کل هر چه به ضرب‌الاجل دی ماه سال آینده نزدیک شویم استانداردهای سازمان ملی استاندارد سخت‌گیرانه‌تر خواهد شد. به همین خاطر است که این سازمان مدت‌زمان بیشتری را برای رعایت استانداردهای سخت‌گیرانه‌تر در نظر گرفته است.

اما موضوع قابل‌تأمل در استانداردهای جدید اینکه برخی از آن‌ها بسیار پیشرفته بوده به گونه‌ای که نظیر آن‌ها را می‌توان در محصولات روز دنیا مشاهده کرد. از جمله این استانداردها می‌توان به الزام نصب سیستم‌هایی چون حفاظت از عابران پیاده، سیستم ترمز اضطراری پیشرفته و سیستم هشدار انحراف از مسیر اشاره کرد.

اقدام سازمان ملی استاندارد در وضع چنین استانداردهای سطح بالای جای بسی تقدیر دارد اما دو سؤال واضح با دیدن چنین استانداردهایی به ذهن خطور می‌کند. اول آنکه آیا چنین استانداردهایی قابلیت نصب در محصولات تولید داخل که اکثراً از تکنولوژی قدیمی و رده خارجی بهره می‌برند وجود دارد؟ همان‌گونه که شما عزیزان بهتر از ما می‌دانید چندی از پرتیراژترین و پرفروش‌ترین خودروهای تولید داخل به چندین دهه قبل تعلق دارند و به نظر نمی‌رسد در کوتاه‌مدت هم قصد خداحافظی از خط تولید را داشته باشند. یک خودروی قدیمی طبیعتاً ساختاری قدیمی داشته و هرچقدر که تجهیزات ایمنی روی آن نصب شود نتیجه چندان درخشانی حاصل نخواهد شد.

                      سؤال دیگر اینکه چه ضمانتی برای اجرای این استانداردها وجود دارد. بارزترین مثال برای این موضوع کشمکش اخیر بر سر توقف تولید 9 خودروی تولید داخل به خاطر مصرف سوخت بالاتر از 8.5 لیتر در هر صد کیلومتر بود. هرچند نقاط مبهم فراوانی درباره چگونگی و زمان انجام این مصوبه وجود داشت اما پلیس راهور از بیستم شهریور اقدام به توقف شماره‌گذاری 9 خودروی تولید داخلی کرد درحالی‌که برخی شرکت‌ها همچنان اقدام به فروش آن خودروها کرده و تنها کسی که در این میان ضرر می‌کرد خریدار بود.

به هر صورت پس از گفت‌وگوهای فراوان و بنا به گفته یکی از مقامات مسئول، با فشاری که از سوی خودروسازان وارد شد شماره‌گذاری این خودروها از سر گرفته شد. با توجه به موضوع یاد شده، این مسئله به ذهن می‌رسد که تضمین اجرای استانداردهای 85 گانه جدید چیست؟ آیا شماره‌گذاری خودروهایی که نتوانند این استانداردها را پاس کنند واقعاً متوقف خواهد شد یا اینکه پس از مدتی دوباره شاهد جولان آن‌ها در خیابان‌ها خواهیم بود؟

بی‌تردید وضع استانداردهای سطح بالا و نوین، تولید خودروهای روز و با قیمت مناسب آرزوی ما و تمامی هم‌وطنان عزیز بوده و اعلام این استانداردها را به فال نیک گرفته و امیدواریم که روزهای بهتری در انتظار صنعت خودروی کشورمان باشد. به امید آن روز…