97/07/28

تآسیسات ساخت باتری ب ام و

تآسیسات ساخت باتری ب ام و
1396/08/7 49 537

تآسیسات ساخت باتری ب ام و

ب‌ام‌و با همکاری شریک محلی خود یعنی هولدینگ خودرویی برلیانس، تأسیسات ساخت باتری جدیدی را در چین افتتاح نموده است. این کارخانه در شنیانگ چین واقع بوده و از تأسیسات نزدیک دادونگ که به ساخت ب‌ام‌و سری 5 پلاگین هیبرید برای بازار چین مشغول است حمایت خواهد کرد. این کمپانی آلمانی همچنین تأسیسات ساخت باتری در دینگولفینگ و اسپارتانبورگ نیز دارد.

دو مرحله موردنیاز برای ساخت باتری‌های ب‌ام‌و در تأسیسات شنیانگ صورت خواهند گرفت. اولین مرحله شامل بررسی و تأمین سلول‌های لیتیوم-یونی بوده و سپس آن‌ها را با یکدیگر داخل یک مدول باتری بزرگ ترکیب خواهد کرد. این مدول ها در جایگاهی آلومینیومی به یکدیگر متصل خواهد شد. این محفظه برای قرارگیری بی‌عیب و نقص در مدل‌های هیبریدی ب‌ام‌و طراحی شده است.

مسئول تولید ب‌ام‌و در هیئت مدیره شرکت گفته که تأسیسات جدید این برند در چین تنها یک قدم به‌سوی آینده الکتریکی این برند است.
او گفت:

تأسیس مرکز باتری ولتاژ بالا در شنیانگ قدمی مهم در استراتژی حمل‌ونقل الکتریکی گروه ب‌ام‌و محسوب می‌شود. این اولین کارخانه تولید باتری یک خودروساز لوکس در چین بوده و پس از تأسیسات تولید در آلمان و آمریکا سومین نمونه از نوع خود به شمار می‌رود.