97/07/27

دریافت عوارض از تونل‌های تهران؛ نرخ پایه ۳۰۰ تومان

دریافت عوارض از تونل‌های تهران؛ نرخ پایه ۳۰۰ تومان
1394/10/12 20 1705

دریافت عوارض از تونل‌های تهران؛ نرخ پایه ۳۰۰ تومان

 یاسر نبی‌زاده در خصوص دریافت عوارض از برخی از معابر شهری گفت: سال گذشته لایحه‌ای به شورا ارائه شد مبنی بر اخذ عوارض از معابر خاص شهری اما چون از موعد قانونی آن گذشت از دستور جلسه خارج و مجددا امسال مورد بررسی قرار گرفت.

 

دبیر کمیسیون عمران شورای شهر ادامه داد: قرار است برای برخی از بزرگراه‌ها و تونل‌ها از جمله رسالت، نیایش، توحید و صدر عوارض‌هایی در نظر گرفته شود که مردم هنگام تردد این عوارض را پرداخت کنند

 

 

وی افزود: کف نرخ در نظر گرفته ۳۰۰ تومان است که البته ما در کمیسیون پیشنهاد دادیم که تونل حکیم که قرار است بزودی افتتاح شود مشمول این طرح شود و همچنین بر اساس مسافت و پیک ترافیک هزینه دریافت شود.

نبی‌زاده با تاکید بر این موضوع که با کلیات طرح موافق هستیم گفت: اما پیشنهاد تغییراتی در آن داده‌ایم.

دبیر کمیسیون عمران شورای شهر افزود: جدولی تهیه کرده‌ایم که بر اساس آن هزینه‌ها را در نظر گرفت‌ایم مثلا ساعات پیک که ۷:۳۰ تا ۱۰ صبح و ۱۷ تا ۲۰ است هزینه بالاتر رود.

نبی‌زاده در پاسخ به این پرسش که قرار است این هزینه‌ها چگونه دریافت شود گفت: باید برای آن ساز و کار در نظر گرفته شود البته شهرداری گفته است بر اساس دوربین‌های که در این محدوده دارد این کار را انجام می‌دهد چرا که این دوربین‌ها قابلیت برداشت شماره پلاک را دارد.

وی افزود: پیشنهاد همان قیمت کف ۳۰۰ تومان است ولی باز هم باید مواردی برای آن در نظر گیرد.

 

نبی‌زاده ادامه داد: بالغ بر ۴۰ درصد ترددها در تهران پلاک‌های شهرستانی هستند که باید ساز و کاری برای آنها در نظر گرفته شود که اگر از این معابر استفاده می‌کنند هزینه آن را پرداخت کنند.

به گفته دبیر کمیسیون عمران شورای شهر پیشنهاد ما این بوده که هزینه‌های دریافتی در ساخت و ساز توسعه حمل و نقل ریلی و به خصوص مترو و نصب فیلتر دوده بر روی ناوگان اتوبوسرانی هزینه شود.