97/07/28

ایران را به هشتمین سازنده جهانی خودرو تبدیل می‌کنیم

ایران را به هشتمین سازنده جهانی خودرو تبدیل می‌کنیم
1394/09/8 20 2241

ایران را به هشتمین سازنده جهانی خودرو تبدیل می‌کنیم

«کارلو کلندا» در همایش بزرگ کشوری ایران و ایتالیا با تاکید بر اینکه ماموریت داریم تا سطح روابط تجاری ایران و ایتالیا را به بالاترین سطح خود برسانیم، گفت: بیش از ۶۰ درصد صادرات ایتالیا به ایران را ماشین آلات، مکانیک و اتوماسیون تشکیل می دهد و ۱۰۷ میلیارد یورو از ۳۹۸ میلیارد یوروی صادرات ایتالیا به دنیا را این سه بخش تشکیل می دهد.

 

معاون وزیر توسعه ایتالیا افزود: تلاش داریم تا ایران را به هشتمین سازنده جهانی خودرو تا سال ۲۰۱۸ برسانیم، چرا که ایتالیایی ها امکانات گسترده ای را در سطح تولید خودرو در اختیار دارند و قادر هستند همکاری‌های خود را با هدف ازسرگیری تولیدات انرژی با ایران گسترش دهند.

وی تصریح کرد: در این ماموریت بزرگ اقتصادی قرار است بیش از ۷۰۰ دیدار بین شرکت‌های ایتالیایی و ایرانی در تهران صورت بگیرد تا از این طریق بتوان گونه های مختلف همکاری، از سرمایه گذاری مشترک تا قراردادهای تجاری را به منصه ظهور رساند.

کلندا تصریح کرد: طی سال‌های اخیر علی رغم وضع تحریم‌ها بر علیه ایران، ایتالیا شریک تجاری مهمی برای ایران به شمار می آمد و همچنان در سطح اروپا دومین شریک تجاری ایران مطرح است اما می خواهیم به اولین شریک تبدیل شویم ولی لازم است کیفیت کار را بالا برده و به سطح قابل قبولی برسانیم.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۱ حجم مبادلات تجاری ایران و ایتالیا به ۷ میلیارد دلار رسید که امیدواریم بتوانیم ظرف ۲ سال آینده باز هم چنین رقمی را تجربه کنیم.

کلندا خاطرنشان کرد: رم میزبان نشست بعدی کمیسیون مشترک ایران و ایتالیا خواهد بود و این دیدارهای دولتی از جمله ملاقات‌های ارزشمند برای دو کشور به شمار می آید.