97/07/26

مقاوم‌سازی آئودی A8 L گارد برای حمله‌های سنگین‌تر

مقاوم‌سازی آئودی A8 L گارد برای حمله‌های سنگین‌تر
1394/06/21 20 2654

مقاوم‌سازی آئودی A8 L گارد برای حمله‌های سنگین‌تر

سدان لوکس امنیتی حفاظتیِ آئودی یعنی A8 با فاصله محوری بلند اخیراً مورد بازنگری قرارگرفته و با رعایت سخت‌ترین مقررات مخصوص سدان‌های به‌اصطلاح Gaurd موفق به کسب استاندارد VR 9 شده است؛ به همین خاطر آن را “امن‌ترین آئودی در همه زمان‌ها” می‌خوانند.

 

 

درواقع این مهم حاصل شراکت و همکاری تأسیسات نِکارسولم (Neckarsulm) با یک کارخانه فوق سری دیگر است. از ویژگی‌های استاندارد آن می‌توان موارد زیر را شمرد: استفاده از مواد به‌شدت مقاوم مثل آرامید (Aramide)، آلیاژهای اختصاصی آلومینیوم و زرهی از فولادِ حرارت دیده که علاوه بر وزن کم توانایی محافظت بیشتری نسبت به قبل ایجاد می‌کند.

Audi A8 L Security

Audi A8 L Security

 

جعبه ارتباطی زرهی داخل صندوق‌عقب به همراه یک دستگاه مخابره برای ارتباط با بیرون. شیشه‌هایی با لعاب جدید و محکم‌تر برای هماهنگی کامل با بدنه و بازکننده انتخابی درب‌ها. سامانه‌های خروج اضطراری، خاموش‌کننده آتش و ذخیره هوای تازه برای مواقع حساس هم به‌صورت سفارشی در دسترس خواهند بود.

Audi A8 L Security

 

آئودی مدعی است این نسخه A8 تنها سدان لوکس با سامانه چهارچرخ متحرک (AWD) است که مستقیماً از طرف کارخانه‌ی سازنده به‌عنوان یک خودروی امنیتی عرضه می‌شود؛ همچنین ازنظر توان حمل (payload) با سقف 600.1 کیلوگرم در رتبه نخستِ این کلاس قرار می‌گیرد.

Audi A8 L Security Interior

برای قوای فنی هم دو قلب بنزینی قابل سفارش است: یکی 4 لیتری 8 سیلندر TFSI با حداکثر توان 429 اسب بخار و دیگری 6 لیتری W12 با حداکثر توان 495 اسب بخار. هردو این‌ها هم می‌توانند A8 L زره‌پوش را به حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت برسانند.
قرار است رونمایی آن چند روز دیگر در فرانکفورت انجام شود. از هم‌اکنون امکان ثبت سفارش وجود دارد و برنامه‌ریزی‌ها برای شروعِ تحویل به مشتریان برای آپریل 2016 انجام‌شده است.

 

منبع:پدال

نظر کاربران

نظر شما چیست