97/08/01

مسافرکشی با اشکودای رالی

مسافرکشی با اشکودای رالی
1396/10/5 49 386

مسافرکشی با اشکودای رالی

اشکودا در آستانه کریسمس یک غافلگیری جذاب را تدارک دیده است. شما انتظار دارید که وقتی منتظر یک خودروی تاکسی هستید با یک ماشین راحت، تمیز و مطمئن مواجه شوید. کسی از سواری با تاکسی انتظار هیجان و دریفت همانند فیلم تاکسی را ندارد. اما به همت اشکودا اکنون تعداد معدودی از افراد در پراگ که منتشر تاکسی بودند توانسته‌اند تجربه‌ای متفاوت را با خودروی رالی این شرکت داشته باشند. برای این منظور اشکودا از قهرمان پنج دوره رالی چک و یک دوره قهرمانی اروپا، Jan Kopecký دعوت نموده تا در خودروی رالی فابیا R5 قرار گرفته و به عنوان راننده به جابجایی مسافران در اطراف شهر پراگ بپردازد. این قهرمان اذعان کرد که این تجربه‌ای واقعاً منحصر به فرد برای او بوده و خوشبختانه هیچ کدام از 23 نفر مسافر او نیازی با استفاده از پاکت تهوع نداشته‌اند!

این خودرو بدون صندلی‌های عقب و با وجود رول بار در داخل کابین و صندلی‌های سطلی، برای مسافران چندان ایده آل نیست. مسافران این تاکسی منحصر به فرد به‌جای کرایه تاکسی باید همانند نقشه‌خوان خودرو عمل کرده و یادداشت‌های سرعت را خوانده و حتی برف‌پاک‌کن را روشن کنند!

هرچند این برنامه تنها یک شوی تبلیغاتی برای اشکودا محسوب می‌شود اما فابیا R5 رالی، پادشاه بی‌قیدوشرط کلاس خود بوده و سه دوره قهرمانی مسابقات ملی و WRC2 و حداقل 14 عنوان دیگر ملی را برای اشکودا به همراه آورده است. این هاچ‌بک مسابقه‌ای مجهز به موتوری 1.6 لیتری توربوشارژر با قدرت 290 اسب بخار و گشتاور 420 نیوتن‌متر است. یک گیربکس دستی 5 سرعته متوالی، نیرو را به هر چهار چرخ ماشین منتقل می‌کند. بدین ترتیب این خودروی 1230 کیلوگرمی تبدیل به یک موشک جیبی می‌شود.

نظر کاربران

نظر شما چیست