97/08/01

پیشرانه هزار اسبی فرمول 1 مرسدس

پیشرانه هزار اسبی فرمول 1 مرسدس
1396/09/28 49 472

پیشرانه هزار اسبی فرمول 1 مرسدس

اندی کاول رئیس بخش پیشرانه‌ی تیم مرسدس اظهار داشت آن‌ها به ساخت پیشرانه‌ای با قدرت 1000 اسب بخار نزدیک هستند.

مرسدس عصر پیشرانه‌های V6 توربو هایبرید فرمول یک را، با 4 قهرمانی پیاپی تا اینجای کار تحت سلطه‌ی خود درآورده. آن‌ها در بحث توسعه‌ی پیشرانه نیز در سال قبل به همین منوال برتر از بقیه‌ی تیم‌ها بودند. اندی کاول سال گذشته گفت که مرسدس به 900 اسب بخار قدرت رسیده و حالا او اعلام کرده که آن‌ها در حال شکستن رکورد 1000 اسب بخار هستند.

رئیس بخش پیشرانه تیم مرسدس دراین‌باره گفت:

ما به آن نزدیک هستیم. مطمئنم به‌زودی این اتفاق خواهد افتاد.

امسال پیشرانه‌ی مرسدس به یک دستاورد عظیم در تاریخ موتورهای احتراق داخلی رسید و با دست‌یابی به بازده گرمایی بیش از 50 درصد، شاهکار کرد. انتظار می‌رود مرسدس پیشرانه‌ی M08 EQ Power+ را به‌عنوان پربازده‌ترین پیشرانه‌ی مسابقه‌ای تاریخ بسازد.

بازده گرمایی که به‌صورت میزان کار (انرژی) تولید‌شده تقسیم بر مقدار گرمای ورودی تعریف می‌شود، مرکز تمرکز تمام سازندگان مدرن پیشرانه در جهان بوده است.

بازده در فرمول یک، بسیار مهم‌تر از خودروهای عادی است. زیرا مصرف سوخت اتوموبیل‌های فرمول یک، نباید از حد 100 کیلوگرم در ساعت تجاوز کند.

هنگامی‌که از کاول سؤال شد چه مدت طول می‌کشد که بازده 50درصد از آزمایشگاه به پیست مسابقه منتقل شود، در جواب گفت:

اوایل سال بعد به این سؤال جواب خواهم داد. ما باید ببینیم توسعه‌ی پیشرانه در زمستان چطور پیش می‌رود. البته این به اتوموبیل ما هم بستگی دارد. موتورهای ما روی داینو کار می‌کنند، اما این تنها یک بخش از کار است.

وقتی با یک ماشین زمان ثبت می‌کنید، نتیجه‌ی کار شما برای بهبود پیشرانه و ایرودینامیک مشخص می‌شود. بیایید ببینیم نتیجه چه می‌شود.

اولین پیشرانه‌ی توربو-هایبرید مرسدس که در سال 2014 معرفی شد، بازدهی برابر 44درصد داشت و در طول این چند سال، آن‌ها موفق به افزایش تدریجی بازده شدند تا به مرز 50 درصد رسیدند.  

نظر کاربران

نظر شما چیست