97/08/02

علاقه استون مارتین به حضور والکری در لمانز

علاقه استون مارتین به حضور والکری در لمانز
1396/09/24 49 274

علاقه استون مارتین به حضور والکری در لمانز

مدیر اجرایی استون مارتین آقای اندی پالمر اذعان داشت به دیدن مسابقه هایپرکار والکری در مسابقات 24 ساعته لمانز بسیار علاقه‌مند است. پالمر در مصاحبه با اتوکار گفت که بالاترین سطح مسابقات LMP1 مورد علاقه این برند نیست. البته اگر فیا قوانین مسابقات خودروهای اسپورت را تغییر دهد و باعث شود که مشتقات مسابقه‌ای خودروهای جاده‌ای در سطح بالای لمانز حضور یابند، استون مارتین به‌طور جدی به حضور در آن فکر خواهد کرد.

پالمر گفت:

دیدگاه شخصی من بسیار واضح است: استون مارتین هرگز در بخش پروتوتایپ مسابقه نخواهد داد زیرا آن ارتباطی به ما ندارد؛ اما اگر آن‌ها (فیا) اجازه حضور نمونه‌های مسابقه‌ای خودروهای جاده‌ای در مسابقات را بدهند بدین ترتیب این موضوع برای ما و البته طرفداران بسیار جالب‌توجه خواهد بود.

پالمر ادامه می‌دهد:

خودروهای مسابقه‌ای مشتق شده از نمونه‌های جاده‌ای با تاریخچه مسابقات لمانز درهم‌آمیخته و رقابت خودروهایی چون والکری، مک لارن P1 و فراری لافراری برای افراد بیشتری هیجان‌انگیز خواهد بود.

در ادامه از پالمر پرسیده شد که اگر قوانین تغییر یابند استون مارتین چه زمانی وارد لمانز خواهد شد تنها گفت: “این فضا را بررسی می‌کنیم.”

البته استون مارتین نسخه مخصوص پیست والکری AMR Pro را معرفی کرده است. این خودرو می‌تواند به اندازه یک خودروی مسابقه‌ای لمانز سریع باشد. در حقیقت استون مارتین ادعا می‌کنید والکری AMR Pro خواهد توانست لپ‌تایم‌هایی در حد یک خودروی فرمول 1 مدرن داشته باشد.

جدای از تپیدن قلب 12 سیلندر تنفس طبیعی و سیستم هیبریدی با قدرت حدود هزار اسب بخار، والکری به لطف داون فورس عظیمی که تولید می‌کند می‌تواند به چنین سرعت‌های باورنکردنی‌ای دست یابد. استون می‌گوید نیروهای عبور از پیچ این خودرو بیش از 3.3 جی و نیروی کاهش سرعت آن نیز بیشتر از 3.5 جی می‌باشد.

نظر کاربران

نظر شما چیست