97/07/28

معرفی لامبورگینی APIS

معرفی لامبورگینی APIS
1396/09/11 49 362

معرفی لامبورگینی APIS

لامبورگینی در تاریخ درخشان خود سازنده تعدادی از کانسپت های برجسته بوده است. جدیدترین خودروی مفهومی این برند Terzo Millennio بوده که در انستیتوی تکنولوژی ماساچوست رونمای شد و دارای پیشرانه هیبریدی قدرتمندی بود؛ اما حتی طراحان خبره لامبورگینی نیز قادر نیستند خودرویی جذاب همچون نمونه‌ی پیش رو را خلق کنند.

کانسپت لامبورگینی Apis که توسط طراح خوش‌ذوق فرناندو پاستوره فرتورانی به دنیا آمده هایپرکاری است که برای سال 2022 تجسم شده است. خودروی مورد بحث دارای طراحی فوق‌العاده مورد انتظار از هایپرکار هزاره جدید بوده و نام آن نیز با اسامی کنونی این برند ایتالیایی همخوانی دارد.

APISدارای طراحی کاکپیت دوگانه است که تجربه رانندگی منحصربه‌فردی را برای راننده و سرنشین به ارمغان می‌آورد. کاپوت رو به پایین با مجموعه‌ای از چراغ‌های LED و اسپلیتر فیبر کربنی برجسته شده است. این کاکپیت همچنین باعث می‌شود جریان هوا به خوبی از کاپوت عبور کرده و از ورودی بزرگ روی سقف و بال عقب مشابه با خودروهای مسابقه‌ای بگذرد.

دیفیوزر عقب بزرگ باعث شده طراحی این خودرو شبیه هیچ‌یک از محصولات لامبورگینی نباشد و رینگ‌های فیبر کربنی نیز حتی در دنیای هایپرکارها نیز تیز هستند. چراغ‌های عقب نازک و LED به همراه خروجی‌های اگزوز دوگانه جلوه دیگری به Apis بخشیده‌اند.

فرتورانی از نظر پرفورمنس چیزی را تجسم نکرده اما با توجه به اعتبار هایپرکار بودن و ظاهری آینده‌نگرانه، قوای محرکه هزار اسب بخاری هیبریدی می‌تواند قوی‌ترین احتمال باشد. سقف سرعت این کانسپت نیز بالاتر از 321 کیلومتر در ساعت می‌باشد.

متأسفانه Apis شانسی برای ورود به خط تولید لامبورگینی ندارد اما شاید طراحی آن در هایپرکار دیگری به‌کار گرفته شود. فرتورانی می‌گوید کانسپت Apis قطعاً یک لامبورگینی واقعی است و ما نیز با او موافق هستیم.

 

نظر کاربران

نظر شما چیست