97/07/28

شورولت یا بنز ؟؟؟ شما کدوم؟

شورولت یا بنز ؟؟؟ شما کدوم؟
1396/08/30 49 541

شورولت یا بنز ؟؟؟ شما کدوم؟

دوست دارید کدام‌یک از خودروهای پرفورمنس را در گاراژ خانه خود داشته باشید؟!

                                                              در نگاه اول، این دو خودرو رقیب ایده آلی برای یکدیگر نیستند. دیدن محصولی از AMG در کنار شورولتی که نزدیک دو برابر ارزان‌تر است منظره چندان خوشایندی ایجاد نمی‌کند؛ اما خب این کوپه خشن حریف می‌طلبد و ما مجبور شده‌ایم شورولت کامارو ZL1 و مرسدس-ای‌ام‌جی GT را شاخ به شاخ کنیم.

نیروبخش عضلانی قلدر آمریکایی پیشرانه 8 سیلندر سوپرشارژدار LT4 بلوک کوچک است. این پیشرانه حجیم 6.2 لیتری قدرت 650 اسب بخاری و گشتاور 881 نیوتون متری داشته و قدرت عظیم خود را از طریق گیربکس 6 سرعته دستی یا 10 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند.

این خودرو با وزن 1724 کیلوگرمی می‌تواند ظرف مدت 3.5 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد. کامارو ZL1 مسافت 400 متر را در 11.4 ثانیه و با سرعت 204 کیلومتر در ساعت طی می‌کند.

اما از طرف دیگر به محصول توانمند آلمان‌ها می‌رسیم. مرسدس-ای‌ام‌جی GT در فرم پایه خود از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربویی بهره می‌برد که قدرت 456 اسب بخاری و گشتاور 601 نیوتون متری خود را به رخ حریف می‌کشد. این پیشرانه پیشرفته و دست‌ساز به یک گیربکس 7 سرعته پیشرفته که دارای دو کلاچ است متصل می‌باشد.

قوای محرکه GT باعث می‌شود شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت خودرو در 3.9 ثانیه ثبت شده و حداکثر سرعت آن به 304 کیلومتر در ساعت برسد. البته اگر به دنبال قدرت و عضلات بیشتر باشید اشتوتگارتی‌ها شما را ناامید نخواهند کرد. نسخه R مرسدس-ای‌ام‌جی GT قدرت 577 اسب بخاری را از دل همان پیشرانه یاد شده خارج می‌کند.

شاید کامارو پرفورمنس قابل‌توجهی را تقدیم راننده کند اما به اندازه رقیب کارکشته خود متمدن نیست. کابین خودرو کمی ارزان‌قیمت بوده و در برخی موارد ناامید کننده نشان می‌دهد. در مقام مقایسه باید گفت مرسدس با فاصله زیادی لوکس‌تر بوده و بی‌شک ظاهر آن نیز جذاب‌تر است اما آیا ارزش دو برابر پول خرج کردن را دارد؟

برای اینکه بتوانید AMG GT را به خانه ببرید باید حدود 114 هزار دلار خرج کنید. در مقابل، شورولت کامارو ZL1 بهای حدود 64 هزار دلاری دارد. شما کدام‌یک را ترجیح می‌دهید؟ قلدر آمریکایی یا مدعی آلمانی؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید…

نظر کاربران

نظر شما چیست