97/07/28

پدیدار شدن پروتوتایپ مک لارن BP23

پدیدار شدن پروتوتایپ مک لارن BP23
1396/08/25 49 815

پدیدار شدن پروتوتایپ مک لارن BP23

سریع‌ترین مک لارن تاریخ…
جدیدترین عضو سری محصولات Ultimate مک لارن در حال توسعه بوده و فعلاً با کد BP23 شناخته می‌شود. اولین تصاویر از نسخه test mule این خودروی ساخته شده بر مبنای 720S توسط کمپانی منتشر شده‌اند. اساساً BP23 جانشینی برای هایپرکار P1 محسوب می‌شود

                                                                                                   هدف این مدل جدید که بنا به گفته مک لارن از نوع هیبریدی خواهد بود، تولید سریع‌ترین مک لارن تاریخ بوده هرچند کمپانی می‌گوید دست‌یابی به این هدف بر پایه رکوردشکنی در پیست‌هایی چون نوربرگ رینگ نخواهد بود. فاکتور دیگری مدنظر مک لارن بوده که هنوز مشخص نشده است. حداکثر سرعت، شتاب صفر تا 300 کیلومتر در ساعت و… حدس‌هایی از هدف اصلی مک لارن برای این خودرو هستند.

                                                                                                  همان‌گونه که تصاویر تأیید می‌کنند، این مدل تست 720S برای توسعه BP23 مورد استفاده قرار گرفته است. این خودرو دارای طراحی تک نفره بوده و در حقیقت مک لارن تایید کرده نسخه نهایی دارای تنظیمات 1+2 مشابه F1 خواهد بود. در کابین شاهد شباهت‌هایی به 720S هستیم که شامل صفحه‌نمایش پشت آمپرها و برخی دکمه‌ها و تریم ها می‌باشد. مک لارن در حال تست آینه‌های دید عقب کاملاً دیجیتالی با استفاده از دوربین‌ها است. البته این سیستم‌ها هنوز برای استفاده در جاده قانونی نیستند.

                                                                                                BP23 با جایگاه خاص خود در میان سری محصولات Ultimate جانشینی برای P1 خواهد بود. P1 نیز از قوای محرکه هیبریدی سود برده و پرفورمنسی خارق‌العاده داشته است. مجموع خروجی P1 به 902 اسب بخار رسیده و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت آن تنها در 2.8 ثانیه ثبت می‌شود. دیروز پنجمین سالگرد معرفی عمومی این خودرو بود. مدل تولیدی P1 در نمایشگاه خودروی ژنو 2013 پدیدار گشت 

                                                                                                      مک لارن اوایل سال جاری تیزری از خودروی جدید را منتشر ساخت و اعلام کرد BP23 در سال 2019 وارد بازار خواهد شد. البته برای خرید آن عجله نکنید زیرا تمامی 106 دستگاه در نظر گرفته شده قبلاً فروخته شده‌اند. این عدد به خاطر هماهنگی با تعداد مدل‌های F1 فروخته شده تعیین گشته است. مک لارن محصول جدید خود را هایپر GT خوانده و قول داده که BP23 قدرتمندترین و آئرودینامیک ترین مک لارن جاده‌ای تاریخ خواهد بود.

نظر کاربران

نظر شما چیست