97/08/02

تفاوت‌های بین رنو و داچیا داستر 2018

تفاوت‌های بین رنو و داچیا داستر 2018
1396/08/25 49 593

تفاوت‌های بین رنو و داچیا داستر 2018

دومین نسل داچیا داستر چند ماه پیش در نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی شد و این شاسی‌بلند ارزان‌قیمت حالا آماده پذیرایی از نشان الماس رنو در پیشانی خود است. جای تعجبی وجود ندارد که این خودروی ارزن قیمت برای بازار آمریکای جنوبی تقریباً طراحی ظاهری یکسانی با پسرعموی اروپایی خود داشته اما در جلوپنجره شاهد تغییراتی بوده و تریم پلاستیکی روی درب پشتی هم‌اکنون بجای طرح مشکی از طراحی نقره‌ای برخوردار است.

اما اوضاع درباره کابین کاملاً تفاوت می‌کند زیرا رنو تلاش‌هایی برای تمایز هر دو خودرو داشته است. ورودی‌های هوای کروی در داچیا داستر حذف شده و حالا ورودی‌های گیراتری جای آن‌ها را گرفته و البته از نظر ما این طراحی در رنو بهتر از کار درآمده است. همان‌گونه که در تصاویر مشاهده می‌کنید تنها دو ورودی مرکزی در داشبورد رنو داستر وجود داشته درحالی‌که پسرعموی اروپایی سه ورودی هوا دارد

علاوه بر موضوعات یاد شده، رنو داستر 2018 غربیلک فرمان لوکس‌تری داشته و جزئیات کرومی در پشت آمپرها به چشم می‌خورد. هر دو مدل از همان سیستم اطلاعات سرگرمی نسل اول داستر استفاده کرده اما نسخه جدیدی از این سیستم در سال آینده معرفی خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا سیستم اطلاعات سرگرمی جدید جایگزین نسخه قبلی خواهد شد یا اینکه به‌صورت یک آپشن در دسترس مشتریان خواهد بود.

رنو برنامه‌هایی برای فروش داستر با همان پیشرانه‌های قبلی داشته که معروف‌ترین آن‌ها نسخه 1.6 لیتری 115 اسب بخاری در هر دو نسخه تک و دو دیفرانسیل بوده و دو گیربکس دستی یا CVT نیز در دسترس هستند. افرادی که قدرت بیشتری می‌خواهند می‌توانند پیشرانه 2 لیتری 145 اسبی را انتخاب کنند. البته پیشرانه‌های دیزلی دیفرانسیل جلو نیز با قدرت 85 و 90 اسب در دسترس بوده و مدل‌های چهار چرخ محرک دیزلی از پیشرانه 110 اسب بخاری استفاده می‌کنند. یک گیربکس دوکلاچه اتوماتیک نیز در دسترس خواهد بود اما این گیربکس تنها برای مدل دیفرانسیل جلوی 110 اسبی ارائه می‌شود

به خاطر داشته باشید که رنو نسخه پیکاپ داستر با نام Oroch را نیز دو سال است که می‌فروشد و احتمالاً نسل دوم نیز از این موهبت برخوردار شده و البته نشان داچیا در اروپا نیز به آن افزوده خواهد شد.

 

نظر کاربران

نظر شما چیست