97/08/01

معرفی آئودی اتم

معرفی  آئودی اتم
1396/08/22 49 642

معرفی آئودی اتم

آئودی در حال حاضر دگرگونی جدی‌ای را تجربه می‌کند. ارباب حلقه‌ها قول داده تا سال 2025 حدود 12 خودروی الکتریکی جدید به بازار عرضه کند. با تولید نسخه‌های کاملاً جدید مدل‌هایی چون A4، A7 و A8، تنها این بحث زمان است که باعث می‌شود سوپرکار محبوب R8 به‌روزرسانی جدیدی را تجربه کند. سؤال این است: R8 کاملاً جدید چگونه خواهد بود؟

طراح روسی خوش‌ذوقی با نام Konstantin Pankratov فکر می‌کند پاسخی به این سؤال دارد. کانسپت آئودی اتم او دارای شباهت‌هایی به مدل فعلی R8 است اما در کل ظاهری صاف‌تر و مدرن‌تر دارد

نمای جلوی کانسپت اتم جلوپنجره آئودی را کنار گذاشته و از کاوری پلاستیکی شکل بهره برده است. همین استایل مشابه را می‌توان در مدل R8 e-Tron دید که ورودی هوای بزرگ را با ترکیبی پلاستیکی جایگزین کرده است. چراغ‌های جلو نیز منحصربه‌فرد بوده و بدون هیچ مکثی به جلوپنجره متصل شده و نوار LED تنها با دو LED کوچک‌تر همراهی می‌شوند.

در کل نمای جلوی این کانسپت شیک‌تر از R8 فعلی بوده اما برخی شاخصه‌های مخصوص پیست نسل اول R8 به این سوپر اسپورت کانسپت بازگشته‌اند. چرخ‌ها، ورودی‌های هوای کناری و فرم کلی بخش عقب نشان دهنده R8 هستند. البته در بخش عقب این خودرو شاهد حذف چراغ‌های تیز با یک جفت LED گوشه‌دار هستیم. به این بخش ورودی‌های هوای سرد و تریم پلاستیک شیک اضافه شده است. همچنین باید به یک دیفیوزر فیبر کربنی نیز اشاره کرد.

کلیت این کانسپت بسیار برجسته‌تر و متمایزتر از نسل فعلی R8 است. استایل خودرو جدای از نظر شخصی، احساس مدرن‌تری را به یک سوپر اسپورت پا به سن گذاشته تزریق کرده است. این طراح حرفی درباره قوای محرکه مجازی خودروی خود نزده است اما با توجه به حرکت آئودی به‌سوی محصولات الکتریکی، کانسپت اتم نیز می‌تواند از تکنولوژی هیبریدی خودروهایی چون آکورا NSX استفاده کند.

تاکنون سخنی از الکتریکی شدن R8 استاندارد زده نشده است. جدیدترین نسخه این خودرو یعنی R8 RWS برای اولین بار دارای طراحی دیفرانسیل عقب بوده و از همان پیشرانه 10 سیلندر تنفس طبیعی با قدرت 540 اسب بخار و گشتاور 540 نیوتون متر استفاده می‌کند.

نظر کاربران

نظر شما چیست