97/07/26

معرفی شورولت کوروت ZR1

معرفی شورولت کوروت ZR1
1396/08/22 49 450

معرفی شورولت کوروت ZR1

دوبی احتمالاً آخرین مکان در دنیا است که انتظار می‌رفت برای اولین بار در آن کوروت ZR1 جدید رونمایی گردد اما حالا شورولت در اقدامی کاملاً تعجب‌برانگیز در این کشور اقدام به رونمایی رسمی از قوی‌ترین و سریع‌ترین کوروت تاریخ کرده است. در سینهٔ این هیولای آمریکایی یک نیروگاه 6.2 لیتری V8 منحصربه‌فرد با نام LT5 نهفته است که قدرت ویرانگری برابر با 755 اسب بخار و گشتاور خردکننده‌ای معادل 970 نیوتن متر تولید می‌کند. به‌منظور رسیدن به چنین خروجی فوق‌العاده‌ای، مهندسان شورولت یک سیستم تزریق سوخت دوگانه را در پیشرانه بکار برده‌اند که برای اولین بار است که در محصولات جنرال موتورز دیده می‌شود.

                                                                                                    برای انتقال نیروی عظیم پیشرانه به چرخ‌های عقب، سازنده دو گیربکس مختلف را ارائه کرده که شامل یک نمونهٔ هفت سرعتهٔ دستی و یک واحد هشت سرعتهٔ اتوماتیک می‌شود. این برای اولین بار است که برای کوروت ZR1 گیربکس اتوماتیک ارائه می‌شود. این ماشین هم‌اکنون قدرتمندترین محصول جاده‌ای شورولت محسوب می‌شود و برای بهبود خنک‌کنندگی پیشرانهٔ نیرومند آن یک دریچهٔ کاپوت فیبر کربنی بزرگ به همراه رادیاتور جدید در نظر گرفته شده است.

                                                                                                      اما پرچم‌دار خانوادهٔ کوروت صرفاً نمونه‌ای با قدرت بیشتر نیست بلکه ZR1 نسبت به نسخهٔ بالا ردهٔ پیشین یعنی Z06 ارتقاءهای آئرودینامیکی زیادی را هم تجربه کرده است. دراین‌ارتباط، خریداران می‌توانند از میان دو پکیج آئرودینامیکی به نام‌های بال پایین و بال بالا یکی را انتخاب کنند. کسانی که می‌خواهند به حداکثر سرعت ممکن ZR1 دست پیدا کنند باید پکیج بال پایین را انتخاب کنند. با استفاده از این پکیج، حداکثر سرعت خودرو که به گفتهٔ شورولت بیش از 340 کیلومتر در ساعت است قابل‌دستیابی خواهد بود. پکیج بال پایین در اصل ویژگی‌های آئرودینامیکی پایهٔ کوروت ZR1 محسوب می‌شود اما بااین‌وجود هنوز هم 70 درصد داون‌فورس بیشتری نسبت به مدل Z06 تولید می‌کند

                                                                                                      اما کسانی که به زدن دورهای سریع در پیست علاقه دارند باید پکیج بال بالا را سفارش دهند. ادعا شده که در این پکیج داون‌فورس تولیدی خودرو برابر با 430 کیلوگرم خواهد بود که 60 درصد بیشتر از کوروت Z06 با پکیج Z07 Performance است. البته صرف‌نظر از انتخاب هریک از این پکیج‌ها، کوروت ZR1 به‌صورت استاندارد به باله‌های جلو مجهز خواهد بود اما در صورت انتخاب پکیج بال بالا می‌توان پکیج عملکردی ZTK را هم سفارش داد که شامل اسپلیتر جلو می‌شود. این پکیج همچنین تنظیمات خاصی را در شاسی و سیستم کنترل جادویی سواری اعمال کرده و لاستیک‌های تابستانی میشلن پایلوت سوپر کاپ 2 را هم ارائه می‌کند که وعده داده شده موجب بهبود چسبندگی خودرو در پیچ‌ها شود

                                                                                                      اما کسانی که مایل به پرداخت هزینهٔ بیشتری برای کوروت ZR1 باشند می‌توانند پکیج طراحی Sebring Orange را هم سفارش دهند که شامل رنگ بیرونی نارنجی و همین‌طور مجموعه‌ای از تریم‌های نارنجی‌رنگ بیرونی مانند کالیپرهای ترمز نارنجی می‌شود. همچنین این پکیج به داخل خودرو نیز تم نارنجی برای کمربندهای ایمنی، دوخت نارنجی و تریم آلومینیوم برنزی را اضافه می‌کند. دیگر ویژگی‌های داخلی کوروت ZR1 هم شامل مواردی چون تودوزی چرمی ناپا، گرم‌کن و تهویهٔ صندلی‌ها، غربیلک فرمان فیبر کربنی، صوتی پریمیوم Bose و سیستم ضبط داده‌های عملکرد می‌شود.

شورولت گفته است که کوروت ZR1 جدید از بهار آینده به بازار عرضه خواهد شد اما حرفی از قیمت آن نزده است. بااین‌حال انتظار می‌رود قیمت این سوپراسپرت آمریکایی به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از قیمت پایهٔ 80 هزار دلاری کوروت Z06 باشد.

 

نظر کاربران

نظر شما چیست