97/08/02

معرفی مدل جدید فولکس واگن بیتل

معرفی مدل جدید فولکس واگن بیتل
1396/08/22 49 530

معرفی مدل جدید فولکس واگن بیتل

فولکس‌واگن بیتل یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های کمپانی است که به فروش می‌رود. نسل فعلی این خودرو در سال 2011 عرضه شده و فروش آن بی‌وقفه با کاهش مواجه بوده و باعث شده موفقیت این خودروی رترو با علامت سؤال بزرگی مواجه شود

البته اگرچه فولکس‌واگن در حال برنامه‌ریزی برای خاتمه تولید بیتل فعلی است اما برند بزرگ آلمانی هنوز موج رتروسازی صنعت خودرو را رها نکرده و می‌خواهد نسل جدید بیتل با قوای محرکه کاملاً الکتریکی را بسازد. بنا به خبر جدیدی که منتشر شده این خودرو می‌تواند به دیگر اعضای الکتریکی فولکس‌واگن که همگی بر مبنای پلتفرم MEB ساخته می‌شوند ملحق شود

مدیرعامل فولکس‌واگن آقای هربرت دایس می‌گوید:

تصمیم بعدی برای خودروهای الکتریکی نیاز به چه نوعی از کانسپت های عاطفی خواهد بود. اگر ما بخواهیم بیتل را بسازیم نسخه الکتریکی آن بسیار بهتر از مدل کنونی و البته به ریشه خود نیز نزدیک خواهد بود زیرا به‌صورت دیفرانسیل عقب ارائه خواهد شد.

 

دایس به این حقیقت اشاره داشته که نسل اول بیتل دارای پیشرانه بوکسری قرار گرفته در عقب و سیستم دیفرانسیل عقب بود. بنا به گفته دایس، پلتفرم MEB انعطاف‌پذیر به کمپانی اجازه ساخت هرگونه جایگزین مستقیم بیتل کنونی به فرم دیفرانسیل عقب را داده و مزیت‌های زیادی به آن اعطا می‌کند.
او می‌گوید:

ما شانس خوبی در بازار خودروهای الکتریکی داریم. شما می‌توانید نسخه‌های متعدد و کارایی داشته باشید. ما پلتفرم بسیار منعطفی داریم. می‌توانیم ویژگی‌های خوبی چون دیفرانسیل عقب، دیفرانسیل جلو و چهارچرخ محرک را ارائه کنیم.

ماه پیش دایس همچنین گفت که فولکس‌واگن شاید نام کلاسیک دیگری (Kubelwagen) به عنوان خودروی کاربردی الکتریکی احیا کند. او تأیید کرد نسل کنونی بیتل الکتریکی نخواهد شد اما شاید نسل بعدی باشد.

نظر کاربران

نظر شما چیست