97/08/02

هنسی ونوم F5

هنسی ونوم F5
1396/08/15 49 551

هنسی ونوم F5

هایپرکار کاملاً جدید هنسی ونوم F5 تنها برای یک کار ساخته شده و آن دست یابی به عنوان سریع‌ترین خودروی جاده‌ای جهان است. با سقف سرعت بیشتر از 482 کیلومتر در ساعت، همه می‌توانیم بگوییم که آن‌ها این کار را انجام داده‌اند.

به منظور دست‌یابی به چنین سرعت بالایی، تیم خودروهای مخصوص هنسی مجبور بوده طراحی کاملاً جدیدی برای بدنه فیبر کربنی و شاسی خودرو در نظر بگیرد بنابراین تا جایی که امکان داشته پایین‌ترین ضریب درگ را دارد.

مدیرعامل و موسس کمپانی آقای جان هنسی می‌گوید:

انتظار می‌رود ونوم F5 که نام خود را از قدرتمندترین بادها گرفته اولین خودروی جاده‌ای جهان باشد که بتواند به سرعت بیشتر از 482 کیلومتر در ساعت برسد.

پیشرانه 8 سیلندر توئین توربوی ونوم F5 که به گیربکس 7 سرعته تک کلاچه پدال شیفت متصل شده قدرت بیش از 1600 اسبی خود را به لاستیک‌های عقب منتقل می‌کند. وزن این خودرو 1338 کیلوگرم بوده و تمامی این موارد در ترکیب با قدرت بالا، درگ و وزن پایین باعث می‌شوند شتاب صفر تا 300 کیلومتر در ساعت کمتر از 10 ثانیه‌ای ایجاد شود و بدین ترتیب ونوم F5 سریع‌تر از خودروهای فرمول 1 کنونی باشد!

شتاب صفر-400-صفر کیلومتر در ساعت این غول آمریکایی زیر 30 ثانیه به دست می‌آید. خب می‌پرسید بهای راندن سریع‌ترین خودروی جاده‌ای جهان چقدر است؟ 1.6 میلیون دلار. همچنین هنسی تنها برای تولید 24 دستگاه از ونوم F5 برنامه‌ریزی کرده است.

معاون بازاریابی Shell که از همکاران هنسی در تولید این خودرو بوده می‌گوید:

همکاری با هنسی در تولید یکی از برجسته‌ترین خودروهای دنیا تجربه باورنکردنی‌ای بوده است.


در کل، اعدادی که هنسی ونوم F5 نشان می‌دهند بسیار دیوانه‌وار هستند. شتاب صفر-400-صفر کیلومتر در ساعت زیر 30 ثانیه نه تنها رکورد بوگاتی شیرون را نابود می‌کند بلکه باعث می‌شود بیش از 6 ثانیه سریع‌تر از کونیگ زگ آگرا RS باشد.

مطمئناً غرفه هنسی در SEMA بسیار شلوغ خواهد بود زیرا شاهد حضور سه‌گانه ونوم F5، ولوسی رپتور 6×6 و Exorcist در لاس‌وگاس هستیم.

نظر کاربران

نظر شما چیست