97/07/28

بی ام و M

بی ام و M
1396/08/13 49 478

بی ام و M

چندین سال است که از ب‌ام‌و بخاطر نداشتن یک سوپرکار کامل برای رقابت با آئودی R8، مرسدس-ای ام جی GT و دیگران انتقاد می‌شود. به تازگی نیز ستاره سه پر آلمانی از هایپرکار گیراتر خود با نام Project One رونمایی کرده اما ب‌ام‌و هنوز علاقه‌ای برای شروع پروژه‌ای مشابه رقبا ندارد.

بنا به گفته معاون بخش M ب‌ام‌و، این برند باواریایی دانش فنی لازم برای ساخت رقیب Project One را دارد اما تقاضای کافی از بازار برای تولید چنین خودرویی مشاهده نشده است.
او می‌گوید:

ما دوست داریم خودرویی مخصوص بسازیم و البته می‌توانیم چنین کاری انجام دهیم اما امروز تقاضایی از بازار دیده نمی‌شود. ما به عنوان یک خودروساز، بجای ساخت یک هایپرکار تمرکز بیشتری روی حمل‌ونقل آینده داریم اما اگر تصمیم به ساخت چنین خودرویی بگیریم حتماً آن را می‌توانیم بسازیم.

ب‌ام‌و قبلا تایید کرده که از فصل پنجم فرمول E حضور کاملی در مسابقات خواهد داشت و بخش موتور اسپورت آن نیز در حال حاضر روی تکنولوژی‌های الکتریکی تمرکز کرده است. با توجه به این موضوع، معاون M اذعان داشته که یک خودروی الکتریکی نمادین می‌تواند جذاب باشد اما نباید به زودی منتظر چراغ سبز برای آن بود.

این مدیر رده بالای کمپانی گفت:

فرمول E می‌تواند برای ما جالب‌توجه باشد. خودروهای M ریشه در مسابقات دارند. ورود هر چه بیشتر شرکت‌ها به این مسابقات می‌تواند برای ما یک چالش جالب باشد و قطعاً فرصت مناسبی برای یادگیری بخش مهندسی خواهد بود.


الکتریکی سازی بخشی مهم از آینده ب‌ام‌و خواهد بود زیرا مدیرعامل این برند قبلا تایید کرده که در چند سال آینده حداقل یک مدل M کاملاً الکتریکی خواهد بود. ب‌ام‌و برنامه‌هایی برای تولید حداقل 25 خودروی الکتریکی شده تا سال 2025 دارد که 12 تای آن‌ها کاملاً الکتریکی خواهند بود.  

نظر کاربران

نظر شما چیست