97/07/26

تست ایمنی فورد کا

تست ایمنی فورد کا
1396/08/8 49 489

تست ایمنی فورد کا

فورد کا هم‌اکنون جدیدترین خودرویی است که در تست‌های تصادف لاتین انکاپ نتایج بسیار بدی به دست آورده است.
خودروی مذکور که در برزیل ساخته شده و سومین مدل پرفروش این بازار است برای محافظت از بزرگسالان نتوانسته هیچ ستاره ایمنی را به دست آورد. بله درست خواندید، صفر ستاره!

پس از کسب 4 ستاره ایمنی در حدود دو سال پیش برای تست تصادف جلو، این خودروی کلاس A در تست اضافی تاثیر از بغل شرکت نکرد. در این تست که با سرعت 50 کیلومتر در ساعت انجام می‌شود امسال شاهد جراحت وخیم در ناحیه سینه آدمک، ورود شدید ستون B به کابین و باز شدن درب‌ها بوده‌ایم.

نتایج به دست آمده برای محافظت از سرنشینان خردسال نیز ضعیف بوده به گونه‌ای که فورد کا نتوانسته به 5 ستاره ایمنی دست پیدا کند و تنها به کسب 3 ستاره ایمنی بسنده کرده است. دلیل اصلی این نتیجه ضعیف به خاطر امتیاز پایین ایزوفیکس بوده که در زمان نصب صندلی کودک در عقب نتوانسته کیسه هوای سرنشین جلویی را قطع کند و به همین دلیل درب سمت راست در زمان برخورد از بغل باز شده و آدمک خردسال را در معرض مجروح شدن قرار داده است.

این نتایج برای مدل فورد فیگو نیز صادق است که در بخش‌های معینی از آمریکای جنوبی شامل مکزیک، گواتمالا، السالوادور، کاستاریکا، نیکاراگوئه، هندوراس و پاناما فروخته می‌شود.

نظر کاربران

نظر شما چیست