97/07/26

نیسان ایکس تریل 2017 فیس لیفت

نیسان ایکس تریل 2017 فیس لیفت
1396/08/6 49 488

نیسان ایکس تریل 2017 فیس لیفت

نیسان قشقایی از زمان عرضه در سال 2009 تاکنون یکی از مهم‌ترین برگ‌های برنده این خودروساز ژاپنی بوده اما مدل ایکس تریل نیز ثابت کرده موفقیت بالایی را نصیب کمپانی نی کند. سال پیش بیش از 19 هزار دستگاه از این مدل در بریتانیا فروخته شده و آمار فروش جهانی این خودرو به حدود 760 هزار دستگاه می‌رسد

                                                                                                    نسل فعلی ایکس تریل که سومین نسل آن است در سال 2013 معرفی شده و هم‌اکنون پس از 4 سال نیسان فیس لیفتی را روی آن اعمال می‌کند. دست‌اندرکاران نشریه اتو اکسپرس برای اولین بار پشت فرمان رقیب به روز شده اشکودا کودیاک در بریتانیا نشسته‌اند.

                                                                                                     نیسان می‌گوید خریداران همچنان مدل‌های لوکس‌تر ایکس تریل را به مدل‌های پایه ترجیح خواهند داد. انتظار می‌رود مدل‌هایی همچون نسخه تکنای حاضر در این تست حدود 47 درصد فروش بریتانیا را تشکیل دهند و مدل‌های میان رده N-Connecta نیز عهده‌دار 39 درصد دیگر باشند.

                                                                                                    مدل 1.6 لیتری dCi ارزان‌تر از دو پیشرانه دیزلی دیگر بوده و البته مدل بنزینی 1.6 لیتری نیز در دسترس است. پیشرانه‌های جدید بخشی از پکیج به‌روز شده نیسان نیستند بنابراین قدرت، مصرف سوخت و آرامش و رفاه آن‌ها همچون گذشته است.

                                                                                                        البته تفاوت قدرت قابل‌توجهی بین پیشرانه‌های 1.6 و 2 لیتری دیزلی وجود دارد. این پیشرانه قدرتمندتر 175 اسبی در رنو کولئوس نیز ارائه شده و زمانی که با گیربکس CVT سفارشی همراه شود، بسیار نرم‌تر و قوی‌تر از مدل مجهز به پیشرانه 1.6 لیتری خواهد بود. مالکان مدل‌های 1.6 لیتری در زمان حمل اشیای سنگین خواهند فهمید که چقدر به مدل قدرتمندتر احتیاج دارند.

                                                                                                      در پشت فرمان نیز سورپرایزی وجود ندارد. ایکس تریل تکان‌های زیادی در بدنه داشته و فرمان بیش از آنکه تیز باشد نرم است. این خودرو در زمان حرکت راحتی خوبی داشته و سواری آن قابل‌قبول است اگرچه که در سرعت‌های پایین ناهنجاری داشته و دست‌اندازها و ناهمواری‌ها را به کابین منتقل می‌کند. مدل‌های مجهز به سیستم چهارچرخ محرک توانایی خوبی داشته و سیستم‌های جدیدی چون دستیار حرکت در سربالایی نیز به آفرود سبک خودرو کمک می‌کنند.

نیسان با تغییراتی که در صندوق‌عقب ایجاد کرده حجم آن را با افزایش 15 لیتری به 565 لیتر رسانده است. البته صندوق ایکس تریل نمی‌تواند با حجم 720 لیتری اشکودا کودیاک برابری کند.

                                                                                                      اما بد نیست سری هم به داخل کابین بزنیم. صفحه‌نمایش خودرو کوچک بوده و گرافیک از مد افتاده‌ای دارد اما روان و پاسخگو است. متریال جدید به همراه غربیلک فرمان به‌روز شده از تغییرات دیگر کابین هستند اگرچه که کودیاک تازه‌تر احساس می‌شود. محصول اشکودا ارزان‌تر نیز هست. هنوز هم نیسان برخی پیشنهاد‌های جذاب بدون سود را در خصوص اجاره چندساله ارائه می‌کند.

نیسان ایکس تریل فیس لیفت هنوز هم خودروی راحتی بوده و گزینه‌ای قابل‌اعتنا برای خریدارانی محسوب می‌شود که خواهان شاسی‌بلند جادار و کاربردی هستند. البته یک فیس لیفت میانه عمر نمی‌تواند معجزه کند و با وجود رقبای جدیدتری چون اشکودا کودیاک، ایکس تریل نمی‌تواند این حقیقت را که محصولی قدیمی‌تر است پنهان کند. این خودرو روی کاغذ نیز گران به نظر رسیده اگرچه که پیشنهادهای اقساطی و لیزینگی مناسبی برای خریداران وجود دارد.

مشخصات نیسان ایکس تریل تکنا 1.6 dCi 130 4WD

قیمت: 34710 پوند

پیشرانه: 4 سیلندر 1.6 لیتری دیزل

قدرت/گشتاور: 128 اسب بخار/320 نیوتون متر

گیربکس: 6 سرعته دستی، دیفرانسیل جلو

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 11 ثانیه

حداکثر سرعت: 186 کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت: 5.4 لیتر در هر صد کیلومتر

 

 

 

 

منبع : پدال

 

نظر کاربران

نظر شما چیست