97/08/02

پژو 2008 مطمئن ترین خودرو کشور انگلستان

پژو 2008 مطمئن ترین خودرو کشور انگلستان
1394/11/14 20 4377

پژو 2008 مطمئن ترین خودرو کشور انگلستان

بر اساس نظرسنجي هايي كه در كشور بريتانيا صورت گرفته خودروهاي هوندا جاز، (کاروال)تويوتا پريوس نسل دوم و سوم , لکسوس CT , آئودی q3 , کیا ریو و پژو 2008 مطمئن ترين خودروهايي هستند كه انگليسي ها سوار مي شوند. قرار گرفتن نام پژو 2008 در ميان اين خودروها از خوش اقبالي رانندگان ايراني است چون اگر ايران خودرو واقعا به وعده اش عمل كند و تا آخر سال پاي آن را به خيابان هاي ايران باز كند، مي توانيم به آينده بيشتر از قبل اميدوار باشيم.

 


طراحي

جلو پنجر ههای 2008 درشت و با ابعاد 4.16 متر طول به همراه 1.74 متر عرض است. داخل کابین اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب می کند ، فرمان بیش از حد کوچک آنا ست.ا لبته درباره فرمان هم گفته م يشود که سریع ولی کمی  ب یروح است به عبارت ديگر اين خودرو یک مدل موفق ولی فاقد سایر گزین ههای سرگر مکننده است. علاوه برا ينها م يتوان گفت با توجه به کوچک بودن فضای داخلی، دکمه ها بسیار نزدیک به هم و فشرده تعبیه شد هاند.شاید این خودرو برای مشتریان نوجوان با قد متوسط طراحی شده باشد چرا که حتی ارتفاع داخلی کابین برای سرنشینان جلو نیز کوتاه و نامناسب است. با اين حال باید به بزر گترین برتری این خودرو نیز اشاره کرد؛ شما با خواباندن صندلی های عقب اين خودرو می توانید فضای بار مفید که در حالت عادی و استاندارد ۳۶۰ لیتر است را به بیش از ۱۱۹۴ لیتر برسانید. پژو 17 و در مدل ، 2008 همچنين مجهز به رین گهای 16 آخر 18 اینچی آلیاژی استاطلاعات فنی
پژو 2008 در آزمون ایمنی یورو توانسته پنج ستاره کامل را به دست آورد که این خود م يتواند براي رانندگي به راننده آرامش خاطر دهد. پژو مدل ۲۰۰۸ را با چندین گزینه دیزلی و بنزینی معرفی کرده است. اين گزينه ها شامل موتورهای 1.4 لیتری و 1.6 لیتری )با قدرت پیشرانه ۱۱۳ اسب بخار( و موتور 1.2 لیتری توربوشارژ سه سیلندر است که در بازارهای مختلف با استانداردهای متنوع و سیستم انتقال قدرت دستی و یا اتوماتیک عرضه می شود. البته در برخی نقاط تا هشت گزینه موتوری نیز برای این محصول عرضه شده كه محبوب ترین آن 1.6 لیتری دیزلی با قدرت پیشرانه ۹۱ یا ۱۱۳ اسب بخار است. اين موتور از گزینه 1.6 لیتری بنزینی خود عملکرد بهتری دارد. در مدل ۲۰۱۴ شاهد یک گزینه جدید سه سیلندر توربوشارژ هستیم که جایگزین مدل 1.6 لیتری بنزینی شده و دارای بهبود پالایش به همراه عملکرد بهتر و تولید گازهای گلخانه ای کمتر است. از جمله ديگر اطلاعات فني پژو 2008 مي توان به شتاب صفر تا صد در 10.4 ثانیه، داشتن حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر در ساعت اشاره كرد. علاوه بر اينها حجم باك بنزين اين خودرو 50 ليتر است كه در هر ۱۱۵ کیلومتر چهار لیتر بنزين مي سوزاند.

آپشن ها
 از جمله امکانات مدل های عرضه شده در بازارهای بین المللی می توان به نمایشگر هفت اینچی لمسی، سیستم نمایش اطلاعات ضروری روی شیشه جلو، سیستم احیاکننده نیروی ترمز و سیستم کنترل کشش به صورت استاندارد نام برد. البته هنوز مشخص نیست مدل هایي كه قرار است در بازار ایران عرضه شوند اين استانداردها را دارند يا نه. به هر حال تمامی مدل های پژو ۲۰۰۸ با شش کیسه هوا به صورت استاندارد عرضه شده اند. سیستم تهویه مطبوع 2008 اتوماتیک است. وجود ESP سیستم پایدار الکترونیکی و کروز کنترل چیز عجیبی نیست اما حضور سیستم کمکی سرپایینی و سربالایی قدری روی این شاسی بلند نه چندان قدبلند جای تعجب دارد. سیستم صوتی آن چهار باند و چهار توییتر دارد. به این نكته باید اشاره کرد که پژو 2008 دارای دیفرانسیل ضدقفل با کنترل الکترونیکی است. در نهايت قيمتي كه براي اين خودرو در بازار ايران برآورد مي شود بيش از 90 ميليون تومان است.

 

نظر کاربران

نظر شما چیست