97/05/29

تکنولوژی خودران رنو-نیسان

تکنولوژی خودران رنو-نیسان
1394/10/20 10 2265

تکنولوژی خودران رنو-نیسان

در حال که هیچ‌کس نمی‌خواهد اولین کسی باشد که خودروهای کاملاً خودران را عرضه کند، برندهای لوکسی مانند ولوو و تسلا همین حالا هم برخی ویژگی‌های رانندگی نیمه‌خودکار را به صورت استاندارد در محصولات خود ارائه کرده‌اند. به همین ترتیب، رنو-نیسان نیز ‌می‌خواهند تا ۴ سال آینده چنین کاری را انجام دهند؛‌ البته در یک سطح قیمت پایین‌تر.

Nissan IDS concept

برنامه این اتحاد خودروسازی برای معرفی بیش از ۱۰ مدل مقرون‌به‌صرفه با تکنولوژی رانندگی خودکار در ایالات متحده، ژاپن، چین و اروپا تا سال ۲۰۲۰ میلادی است.
Nissan IDS concept

در یک بررسی آماری باید گفت که مرگ و آسیب‌های جسمانی رانندگان نیسان در ۲۰ سال گذشته به اندازه ۶۱ درصد کاهش یافته و این در حالی است که این آمار برای رنو در فرانسه، به اندازه ۸۰ درصد در ۱۵ سال گذشته بهبود پیدا کرده است. ولی با کاهش احتمال خطای انسانی رانندگانی که با ۹۰ درصد آسیب‌ها در تصادفات ارتباط دارد، تلفات این حوادث می‌توان از این سطح نیز پایین‌تر رود. البته ایده «رساندن خطر تصادف به صفر» چندان جدید نیست و ما را به یاد «ولوو» می‌اندازد.
Nissan IDS concept

در حالی که هنوز غربیلک‌های فرمان در جایی که به آن تعلق دارند، حاضر هستند، رنو-نیسان به‌زودی یک سیستم با عنوان «کنترل حرکت در یک خط» را معرفی می‌کنند که در ادامه و در سال ۲۰۱۸ با سیستم «کنترل چند خطه» که امکان رانندگی خودکار در بزرگراه را فراهم می‌کند، همراه می‌گردد.
Renault EOLAB Concept

 

ولی موضوع مهمتر، چیزی است که قرار است در سال ۲۰۲۰ عرضه شود. سیستم موسوم به «خودمختاری در تقاطع» در ترافیک شهری در کنار شما خواهد بود. به نظر می‌رسد که رنو-نیسان در آینده می‌توانند حرف زیادی در این زمینه برای گفتن داشته باشند.


Renault EOLAB Concept

 

نظر کاربران

نظر شما چیست